Nov 27, 2011

Yazılabilecek milyon tane başlık varken bile başlık bulamıyorum abi ben. Özetle, Fringe'den bahsettim, bu yani.


Sonunda Fringe izlemeye başlayabildim ve henüz sadece ilk bölümü izlemiş biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; MÜTHİŞ! Bu dizi bana çok fazla övüldü, dolayısıyla beklentim de epey yüksekti. Hani hayal kırıklığına falan uğratması gerekirdi bu durumda, ama yok. Aksine ayıla bayıla izledim. 4.sezona ne ara yetişirim -ya da kaçıncı sezonda güncele yetişirim demeliydim- bilmiyorum ama bu diziyi daha fazla bekletmediğim için mutluyum şahsen. Zira bir yıldır falan izleyeceğim deyip bir türlü başlayamıyordum. Her neyse demek istediğim, benim gibi hâlâ bu diziyi bekletenler varsa şayet, hayatlarının hatasını yapıyor olabilirler! Ha, tamam. Hayatlarının hatası olacak kadar kocaaaaman bir şey olmayabilir ama ufak da olsa hata hatadır. 
Son olarak, dizinin adını hiç duymamış olanlar kalmış mıdır bilmiyorum ama "Konusu neymiş peki bu kadar övdüğün dizinin? Bize onunla gel." diyebilecek birileri çıkar diye buraya şöyle de bir şeyler koyuyorum;

"Boston Logan havaalanına indikten sonra hiçbir hayat ibaresi taşımayan uçakta olup bitenleri araştırmak için FBI özel ajanı Olivia Dunham ve bazı özel birlikler bir arada görevlendirilir. (Anna Torv) Ortağı John Scott (Mark Valley)’ ın araştırma sırasında ölümle burun buruna gelmesi üzerine Olivia kendisine yardım edebilecek birilerini aramaya başlar. Zamanımızın Einstein’ i olan Dr. Walter Bishop (John Noble) yardım edebilecekler arasında başı çekmektedir. Fakat ortada çözülmesi gereken bir problem vardır: Dr. Bishop son 17 yılını bir akıl hastanesinde parmaklıklar arkasında geçirmiştir ve onu oradan çıkarabilmenin tek yolu oğlu Peter (Joshua Jackson)’ın vekâlet etmesini sağlayarak hastaneden çıkmasını sağlamaktan geçmektedir.
Olivia Multimilyoner şirket Massive Dynamic’ e karşı yürütülen soruşturmayı yönetirken, birlikte hareket ettiği Vatan güvenlik Temsilcisi Phillip Broyles (Lance Reddick) ve FBI ajanları Charlie Francis (Kirk Acevedo) ile Astrid Farnsworth (Jasika Nicole), Massive Dynamic’in hep kendi çıkarlarını düşünen şirket yöneticisi Nina Sharp (Blair Brown) un bu işte bir parmağı olabileceğini fark etmektedirler. Hatta uçuş 627’nin sadece gelişen sarsıcı olayların küçük bir bölümünü oluşturduğunu öğrenirler."

Çok önemli not: Benim beklentim çığ gibi olmasına rağmen beğendim diye sizin de beğenmeniz gerekmez pek tabii. Hatta belki de şu beklenti olayını minimumda tutmak gerek ama içimden geldi, yazdım gitti. En azından şöyle değerlendirebiliriz diziyi: asla ama asla vakit kaybı değil.

4 comments:

Sam said...

çocuğum kadar severim.

Nora said...

sonuna kadar haklısın. mükemmel.

bahar006 said...

Hiç kaçırmam, tutku derecesinde severim, bloğumun banneri bike fringten yani daha ne olsun:)

JG said...

Fringe-severleri görmek güzel. Zira hızımı alamayıp bir arkadaşıma önerdiğimde "eh işte çok güzel değil ama izlenmeyecek gibi de değil." dedi. Hâlâ şoku üzerimden atamıyorum ahah.