Oct 16, 2011

Balığa ağıt.


şu yukarıda gördüğünüz şeye sahiptim bir -bilemedin birkaç- ay kadar önce. arkadaşım, kendisi için balık alırken "benim de olsun" mantığım devreye girmiş ve o hevesle kapmıştım bir tane. evde halihazırda bir akvaryumum var sanıyordum ama o taşınırken kırıldığı için çoktan atılmış. tabi çok saygıdeğer aile büyüklerim bunu bana söylemeyi atladığı için ben de fanus almayı atladım. durumu öğrenince balığı borcama koydum. ama boyu kısa geldi. balık rahat edemedi. şarap kadehine koydum (yukarıda). eni dar geldi. balık rahat edemedi. balık şarap kadehine çok şeker(!) minik kakalar yaptı. annemin içi rahat edemedi. en sonunda babam uygun bir şeyler bulup içine koydu. balık rahat etti. annemin içi rahat bir nefes aldı. düzenli olarak yem verdim. 2 gün falan. düzeni daha fazla devam ettiremedim. sorumluluk bana çok geldi. balık rahat edemedi. balık acıktı. annem yem verdi. annem çok yem verdi. balık yedi. balık çok yedi. ben rahat edemedim. babama suyunu değiştirelim dedim. babam sonra değiştiririz, daha temiz o su dedi. balık rahat edemedi. bütün bunlar neticesinde. balık öldü. ölmüş yani. görecek kadar düzenli yaşayamadım. balık, ona isim koymamı beklemeden öldü. balık, ben ona iyelik eki ekleyemeden öldü. hoşçakal balık. ben üzüldüm.

bir de bu aralar, kalbimle halletiğimizi sandığım sorunlarımız tekrar vuku buldu. sanırım yine doktor yolu göründü bana. ayrıca, manga okuma alışkanlığının bir dezavantajı olarak, karikatürleri de sağdan başlayarak okuyorum artık. beynim?

8 comments:

melke said...
This comment has been removed by the author.
Kıreyzi Görl said...

Ölmeseydi iyiydi.

JG said...

Ölmeseydi iyiydi.

Helen Harris said...

Bizimde var 3 tane baligimiz:) daha dogrusu kardesimin baliklar cünkü onun israriyla alindi.ama simdi o da senin gibi pek umursamiyor.baliklarin suyunu degistiren,yemini veren annemle ben'iz:)

bizim baliklari hic kaka yaparken görmedim:o (sen diyince farkettim)

Birde bizim baliklar cok salak.yem diye yerdeki taslari agizlarina alip tükürüyorlar..

Sarkiyi dinliyorum suan.

JG said...

hahahah böyle ip gibi bir şey sarkıyor arkalarından bazen. onlar kaka işte. bence öyle yani. ne olabilir ki başka?:)

firefly said...

manga/karikatür konusunda benim beynim de aynı :D

nedense balıklara hiçbir zaman sevgi besleyememişimdir. hani şöyle bi kedi köpek gibi kucaklayamazsın, bi hamster gibi en azından leğenin içinde koşturup eline alıp sevemezsin... soğuk kanlı yaratıklar nihayetinde.
benim de küçükken vardı bi balığım, bakımsızlıktan gitti zavallıcık. en uzun küçük kardeşiminki yaşadı, onun da türü çöpçü balığı mıydı neydi ne bulsa yiyordu, kirli suyu da pek dert etmiyordu sanırım :D

JG said...

yorum yapmıştım, ama yayınlanmamış nedense T^T bir kez daha yapayım bakalım.
çöpçüler en uzun yaşayanları evet:D ben de çocukken 50 küsür balık bakmaya çalışmış ve başarısız olmuştum. en sona çöpçüler kalmıştı. onlar da bi süre sonra hakkın rahmetine kavustular:D

Lütfi MUTLUER said...

Piranhalarımı özledim bu yazıyı okuyunca, isimleri Mazhar Fuat Özkan dı. Özkan öldü...